in-lite je mladá, dynamicky se rozvíjející,  nizozemská společnost, který si vytyčila cíl navrhovat, vyvíjet a distribuovat výrobky určené pro moderní venkovní osvětlovací systémy. Svou činností určuje designové a technologické trendy venkovního osvětlení soukromých i veřejných ploch. Tohoto cíle dosahuje vlastní cestou, kreativním a inovativním přístupem  a stálým začleňováním nejnovějších technických poznatků do svých produktů.

Všechny výrobky in-lite jsou založeny na 12voltovém bezpečném napětí a moderních LED technologiích.
Osvětlení zahrad
Výhody systému in-lite:
- bezpečná 12 V technologie
- speciální plochý kabel odolávající klimatickým podmínkám
- možnost dodatečného rozšíření a doplnění osvětlení pomocí vodotěsného konektoru
- velmi nízké příkony osvětlení díky LED technologii
- podstatně nižší povrchová teplota svítidla než u halogenových typů
- vysoká provozní životnost až 50 tisíc hodin
- velký výběr designových, nadčasových i tradičních svítidel do zahrady
- kvalitní a precizní provedení svítidel
Pro návrh vhodného osvětlení zahrady a návrh kabelových rozvodů, volbu a umístění transformátorů doporučujeme konzultaci přímo na zrealizované zahradě.
V dnešní době chceme ze zahrad vytěžit co nejvíce a právě z tohoto důvodu je důležité, zamyslet se nad způsobem jejího osvětlení. Osvětlení zahrad vzrůstá na oblibě a to nejen díky své hlavní, účelové funkci, čímž je bezpečnost (osvětlení cest a schodišť), ale také funkci estetické.
Pokud také chcete, mít svoji zahradu funkční i v noci, zvažte techniku osvětlení, která by se vám líbila.
» Osvětlení zdola – světelný zdroj se umístí přímo pod prvky, které osvětluje. Tento typ osvětlení je zvláště účinný, chceme-li osvětlit keře a stromy se zajímavou vnitřní strukturou, např. proplétající se větve. Tento efekt je umocněn především v zimě, kdy většina dřevin shodí listy.
» Bodové osvětlení – tento typ se v zahradách využívá k osvětlení zvláštního detailu, např. zajímavá váza, socha, plastika..Pro zvýšení efektivity je vhodné umístit zdroj světla z jedné strany prvku , než svítit přímo na tento prvek. Tato forma osvětlení je nejúčinnější, je-li zdroj světla skrytý.
» Osvětlení obrysů – pokud chcete definovat vnější kontury prvků, např. rostliny s výraznými obrysy, je vhodný právě tento typ osvětlení. Objekt je osvětlen zezadu, obvykle zdola a světlený zdroj je skryt.
» Osvětlení cest – cestu osvětlujeme většinu shora, reflektory vrhají ostrůvky světla na zem a zvýrazňují texturu povrchu. Osvětlení cest musí být samozřejmě především funkční, ale i tak může být navrženo tak, aby dobře zapadalo do celkové zahradní kompozice.
» Osvětlení schodů – světlo je zde důležitým bezpečnostním prvkem schodiště. Může být zapuštěné v opěrné zdi, z níž vrhá ostrůvky světla na povrch schodových stupňů. Světlený zdroj lze připojit na podstupnici schodu, např. ve formě proužků LED osvětlení.
» Podvodní osvětlení – tímto typem osvětlení oživíme vodní plochy v noci. Podvodní osvětlení se využívá nejen ve stojaté vodě jezírek, ale také k přisvětlení fontán a vodopádů. Samozřejmostí je, že svítidlo, které hodláte použít pod vodu, musí být voděvzdorné a být vyrobeno pro tento účel.
» Měsíční světlo – pokud máte venkovskou zahradu a v noci rádi koukáte na hvězdy, doporučuji tento typ osvětlení. Měsíční světlo totiž poskytuje efekt, který simuluje jemnou záři měsíce a hvězd. Je jí dosaženo použitím několika svítidel vysoko nad zemí, většinou na stromech, která vrhají rozptýlené světlo na zem dole.
Pokud jste se tedy rozhodli, že svoji zahradu osvětlit chcete, počítejte s tím již ve fázi návrhu zahrady, protože pokud nechcete použít pouze solární osvětlení, budete muset po pozemku rozvést elektřinu.
Nejste se jisti, jaký typ osvětlení by se hodil přímo k vám? Nevíte, kam zdroje světla umístit, aby bylo dosaženo největšího efektu? Zavolejte, rádi vám poradíme, aby váš pobyt na zahradě byl co nejpříjemnější, bez ohledu na denní či roční dobu.
Kontakt: Ing. Neckářová Jiřina      email: zahradniksikula@seznam.cz       telefon: 728 007 691