Renovace zahrad
Vlastníte neudržovanou, neopečovávanou zahradu? Nejste na své zahradě spokojeni a nevíte, čím byste ji ještě vylepšili? Pomůžeme vám..
Po té, co se detailněji seznámíme s vašimi požadavky a představou o vaší zahradě, navrhneme možné řešení. Prořežeme, vysadíme, vyplejeme, vyčistíme a do vaší zahrady znovu navrátíme život.
Není vždy nutné kácet vzrostlé stromy s historií a bujně rostoucí  keře, likvidovat znečištěné a svoji funkci již neplnící vodní stavby, někdy postačí dovysadit pár rostlin, doplnit zajímavé prvky (např. kámen, vodu či sochu) a vaše stará zahrada získá zcela nový ráz.
Než nás tedy zavoláte, zkuste si stanovit priority, co ve vaší zahradě chcete a co ne. Zamyslete se nad tím, jaké máte rádi barvy, konkrétní rostliny, zda dáváte přednost kvetoucím keřům či jehličnanům. Budete chtít odclonit od souseda živým plotem? Máte rádi zahrady moderní, venkovské nebo naopak tíhnete k filozofii japonských zahrad?  Pokud máte jasno, co chcete, zkuste to sepsat na papír, který můžete doplnit různými výstřižky z časopisů, vzorky materiálů, nákresy a popisky  a vytvořte si jakousi nástěnku tzv. mood board. Jakmile splníte tento úkol, kontaktujte nás a nad vašimi přáními se společně pobavíme a nalezneme to nejlepší řešení pro vás a vaši rodinu.


Autorský dozor
Možná se nacházíte v situaci, kdy již máte projekt zahrady a chcete se do její tvorby pustit vlastními silami. V mnohých případech si ale nemusíte být jisti správným postupem či sledem odborných prací? Nevíte jistě, jak vysadit strom, jaký spon musí být mezi jednotlivými rostlinami, jak upravit pH půdy pro výsadbu určitých typů rostlin, jak správně vyset trávník, aj. Někdy je také nutné rychle se rozhodnout v případě nenadálé změny oproti návrhu, např. narazíte na skálu tam, kde měl být okrasný záhon. Co teď? Právě v těchto případech je dobré, pokud máte zajištěn odborný dozor, který nejen, že řeší nečekané události, které při realizacích (téměř vždy) nastanou, ale dohlédne na to, aby byly dodrženy všechny odborné práce spojené s výsadbou rostlin, založením trávníku, atd.  Pokud nikoho takového nemáte, kontaktujte nás. Rádi vám pomůžeme i v této situaci. Odborný dozor zajišťujeme za cenu 800 Kč/hod. + cestovné na danou lokalitu (Sibřina a okolí se cestovné nehradí).