Starobylé čínské učení Feng-shui je staré cca 5 000 let a s dodržením určitých zásad a pravidel nám poskytuje návod na to, jak vytvořit prostředí bohaté na energii v prostoru, kde se člověk pohybuje nejvíce, tzn. v domě a na zahradě.
Základní myšlenkou Feng-shui je, že příroda, která nás obklopuje, je živá bytost obdařená rozumem a duší naplněnou energií. Této energii říkáme energie životní neboli dle Feng –shui „čchi“.
Dodržíte-li při realizaci zahrady několik zásad, budete doslova žít v „souladu s přírodou“. S učením Dálného východu se v současné uspěchané době ztotožňuje stále více lidí, protože  na své zahradě chtějí načerpat dostatek energie k životu.
Pokud i Vy se rozhodnete, že byste si rádi vytvořili svoji „harmonickou oázu“ na své zahradě, není nutné zakládat zahradu novou (ačkoliv je to nejideálnější řešení), ale i na své stávající zahradě můžete provést jednoduché změny, které vás k pocitu uspokojení dovedou.
Feng-shui považuje zahradu u domu za pokračování těla člověka a jeho obydlí. Proto musí být v harmonii celý dům, pouze tak totiž můžete docílit blahobytu, štěstí a zdraví všech obyvatel domu.
Feng-shui v překladu znamená „vítr – voda“, neboť právě dobrý vzduch a čistá voda jsou základem života.
Možná máte nově založenou zahradu, ale stále se v ní necítíte dobře. Příčinu hledejte např. v tom, že díky nevhodnému výběru rostlin či použitého materiálu, proudí vaší zahradou energie škodlivá, tzv. „ša“.
Chystáte-li se založit zahradu ve stylu Feng-shui, zaměřte svoji pozornost především na předzahrádku a vstupní branku na zahradu. Tyto dvě oblasti totiž nejvíce ovlivňují, zda a v jakém množství k vám bude proudit životní energie.

Rozhodli jste se? A netroufáte si na to sami? Kontaktujte nás, rádi vám s vaší zahradou, kde se budete cítit šťastni, pomůžeme.

A malý recept na štěstí:
Nech kalnou vodu ustát, bude zase čirá..“ (Buddha)